Снајперисти на ИД се закануваат дека ќе ги убијат српските фудбалери

Според информациите од службите за безбедност, на српската репрезентацијата никој не и` гарантира сигурност на гостувањето во Елбасан, во октомври.Безбедносните структури препорачуваат Фудбалскиот сојуз на Србија да избегне гостување на репрезентацијата на 8-ми октомври наредната година во Албанија, бидејќи во таа земја на „орлите“ им е загрозена сигурноста.
Исто така постои опасност од напад на терористите на ИД на мечот во Елбасан, пишува денес српски Курир. Изворот вели дека во последно време е засилено делувањето на ИД во регионот, што е само едена од причините да ФСС побара од УЕФА мечот да се одигра на неутрален терен.
– Според информациите од терен, не постои никаква гаранција за безбедност на српските фудбалери во Албанија.Безбедносните структури препорачуваат Фудбалскиот сојуз на Србија да избегне гостување на репрезентацијата на 8-ми октомври наредната година во Алб

Пронајдете не на следниве мрежи: