Снежно невреме во северозападна Франција, над 24.000 домови без струја

Loading...

 Најмалку 24 илјади домаќинства во францускиот округ Манш останаа без струја заради обилните  снежни врнежи, соопшти весникот „Паризиен“.Врнежите во северна и северозападна Франција започнаа ноќеска, а портокалова тревога во врска со метеоролошките услови беше објавена во 14 француски окрузи.Во окрузите Калвадос и Манш заради лошото време е забрането движењето на училишните автобуси.
Макфакс Најмалку 24 илјади домаќинства во францускиот округ Манш останаа без струја заради обилните  снежни в

loading...
Loading...