Социјалните мрежи „ги дотепаа“ Шпанците

Шпанија доживеа вистински дебакл на Светското првенство во фудбал.Фудбалерите на Шпанија најпрво загубија од Холандија со 5:1, а вчера и од Чиле со 2:0. Тоа едвај го дочекаа фудбалските фанови ширум светот, кои едвај дочекаа да се пошегуваат на нивна сметка. Погледнете и уживајте во нивната креативност:
Фудбалерите на Шпанија најпрво загубија од Холандија со 5:1, а вчера и од Чиле со 2:0. Тоа едвај го дочекаа фудбалските фанови ширум светот, кои ед

Пронајдете не на следниве мрежи: