Сода бикарбона ги намалува вишокот килограми

Три совети како со сода бикарбона да симнете килограмите кои ви се вишок.
Лимонов сок и сода бикарбона
Измешајте лажичка сода бикарбона во половина шоља вода и додадете шоља свежо цеден сок од лимон. Пијте наутро на празен стомак, 20 минути пред појадок.
Јаболков оцет и сода бикарбона
Измешајте лажичка сода, половина шоља вода и две лажички јаболков оцет. Напитокот испијте го наутро пред појадок.
Овошје и сода бикарбона
Изблендирајте шоља јагоди со две шољи вода, неколку ливчиња нанде, шоља свежо цеден сок од лимон и половина лажичка сода. Ова смути пијте го двапати дневно.Три совети како со сода бикарбона да симнете килограмите кои ви се вишок.
Лимонов сок и сода бикарбона
Измешајте лажичка сода бикар

Пронајдете не на следниве мрежи: