Шокантно: Акушерка ги лажела родителите дека им починале бебињата, па ги продавала

Акушерка од Кина си заработи смртна казна бидејќи продавала новороденчиња. Оваа акушерка ги лажела родителите дека нивните деца починале поради компликации, па ги продавала по цена од 7.800 американски долари.
Како што пренесува АФП, многумина на социјалните мрежи ја поздравија одлуката за смртна казна која според дел од корисниците треба веднаш да се изврши. Други истакнуваат дека акушерката е срам и дека треба да умре.
Инаку, во Кина секоја година се крадат околу 10.000 деца.Оваа акушерка ги лажела родителите дека нивните деца починале поради компликации, па ги продавала по цена од 7.800 американски долари.
Како

Пронајдете не на следниве мрежи: