Шокантно: Мајка си ги убила децата и ги закопала во дворот на семејната куќа

Во српскиот град Крушевац е уапсена жена под сомнение дека ги убила своите две новородени деца.Жената е од селото Црквин, во близината на Крушевац.
Според српските медиуми, жената едното новороденче го убила пред две недели, а другото минатата година. Телата на мртвите бебиња ги закопала во дворот на куќата.
Осомничената е примена во специјална психијатриска установа, но против неа ќе биде покрената кривична пријава во редовна постапка.Жената е од селото Црквин, во близината на Крушевац.
Според српските медиуми, жен

Пронајдете не на следниве мрежи: