Шокантно видео: Палестински министер паднал мртов откако го удрил израелски војник

Еден палестински министер починал откако го удриле и го турнале израелски војници за време на протести на окупираниот Западен брег, рекле доторите и фотограф на Ројтерс, кој го видел тој инцидент.Во лекарскиот извештај се наведува дека министерот Зијад Абу Еина бил удрен со пушка во гради и дека се и онесвестил.
Од местото на настанот во селото Турмусија министерот бил одвезен со итна помош, но починал на пат до околниот палестински град Рамала.
Официјалните лица во Палестина веќе го обвиниле Израел за убиството на министерот. Ријад Ал Аики изјавил дека „Израелците ќе платат поради она што го направиле“.Во лекарскиот извештај се наведува дека министерот Зијад Абу Еина бил удрен со пушка во гради и дека се и онесвестил.
Од местото на настано

Пронајдете не на следниве мрежи: