Сообраќајка на патот Пробиштип-Крупиште: Повредени се две лица

Loading...

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила во 14.15 минути на регионалниот пат Пробиштип-штипско село Крупиште.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила меѓу товарно возило-комбе марка „Фолксваген“ и автомобил марка „Шкода фабиа“ и двете возила со скопски регистерски таблички.
Во несреќата повредени се 39 годишниот возач од Штип и неговиот сопатник во „Фабиата“, кои со Итна медицинска помош од Пробиштип се пренесени во Клиничка болница-Штип.
– Несреќата се случила во 14 часот и 15 минути на регионалниот пат Пробиштип- Крупиште кај местото викано „Киселиц“. Увидот на нашите екипи е во тек за утврдување на причините на несреќата. Очекуваме од Клиничката болница во Штип да не информираат за карактерот на повредите на двете лица во несреќата, вели Панајотова.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила меѓу товарно возило-комбе марка „Фолксваген“ и автомоби

loading...