Сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Loading...

На магистралниот пат Охрид-Кичево, вчера во 8:20 часот во близина на местото викано „Разделна“, се случила сообраќајна незгода во која 58-годишниот Н.Д. од Прилеп, управувајќи товарно моторно возило „Фургон“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот.Во незгодата Н.Д. се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, а по укажаната лекарска помош бил пренесен во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид.
Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Кичево.
Се работи на целосно расчистување на случајот.Во незгодата Н.Д. се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, а по укажаната лекарска помош бил пренесен во

loading...