Сопругата на Ромеро: Победи ја Германија и Ријана…

Сопругата на голманот на Аргентина, Серхио Ромеро, му упати интересна понуда на својот сопруг.Серхио Ромеро одбрани два удари од 11 метри во мечот против Холандија и е најзаслужен за пласманот на Аргентина во финалето.
Вечерва Ромеро има шанса со победа над Германија да стане првак на светот, а доколку успее да стигне до трофејот ќе добие награда и од својата сопруга.
-Победи ја Германија, стани светски првак  и Ријана е твоја 10 дена. На моја сметка, му порача Елиана Герсио Ромеро на својот сопруг.
И самата Ријана се огласи на социјалните мрежи дека Ромеро изгледа навистина добро, што значи дека работата е договорена.
Останува само да го очекуваме исходот од вечерашниот натпревар.Серхио Ромеро одбрани два удари од 11 метри во мечот против Холандија и е најзаслужен за пласманот на Аргентина во финалето.
Вечерва Ромеро

Пронајдете не на следниве мрежи: