СП 2014: Ова се паровите кои ќе се сретнат во осминафиналето!

Синоќа се одиграа последните натпревари од групната фаза и со тоа конечно е познато кој со кого ќе се сретне во осминафиналето.Ова е распоредот за натпреварите:
Бразил – Чиле (28 јуни, 18 часот)
Колумбија – Уругвај (28 јуни, 22 часот)
Холандија – Мексико (29 јуни, 18 часот)
Костарика – Грција (29 јуни, 22 часот)
Франција – Нигерија (30 јуни, 18 часот)
Германија – Алжир (30 јуни, 22 часот)
Аргентина – Швајцарија (1 јули, 18 часот)
Белгија – САД (1 јули, 22 часот)Ова е распоредот за натпреварите:
Бразил – Чиле (28 јуни, 18 часот)
Колумбија – Уругвај (28 јуни, 22 часот)
Хол

Пронајдете не на следниве мрежи: