Шпански фудбалер даде гол, а потоа почина на самиот терен!

20-годишниот Асенсио, кој во првото полувреме од натпреварот против Пердигере даде гол, во продолжение од натпреварот ненадејно се онесвести на теренот, а лекарите на итната помош само можеа да константираат смрт.  Фудбалерот на шпанскиот регионален арагонски клуб „Сан Андрес“, Раул Алкалде Асенсио почина за време на наптреварот во Сарагоса.
Претседателот и координаторот на „Сан Андрес“, Анхел Дото и Доминго Лазаро, длабоко се потресени од овој немил настан и изјавиле дека младиот фудбалер никогаш немал срцеви проблеми.  
 
 Фудбалерот на шпанскиот регионален арагонски клуб „Сан Андрес“, Раул Алкалде Асенсио почина за време на наптреварот во Сарагоса.

Пронајдете не на следниве мрежи: