Спектакл: Хокеарите на САД со победа над Русија по изведување на пенали!

Хокеарската репрезентација на САД успеа да забележи победа над селекцијата на Русија.Хокеарите на Соединетите Американски Држави успеаја да ја совладаат селекцијата на Русија по изведувањето на пенали (4-3) откако претходно резултатот по продолжението гласеше 2-2.
Резултати по третини: 0:0 / 1:1 / 1:1

По одличната контра Павел Датсјук реализираше погодок за селекцијата на Русија со кој и донесе водство на својата селекција по одличната акција креирана од Александар Радулов и Андреј Марков.
Израмнувачкиот погодок стигна по само шест минути игра по големата мешаница пред голот на Русија, кога Кем Фаулер одлично се снајде во таа ситуација па реализираше израмнувачки погодок за САД. 
Повеќе на спорт365Хокеарите на Соединетите Американски Држави успеаја да ја совладаат селекцијата на Русија по изведувањето на пенали (4-3) откако претходно резултат

Пронајдете не на следниве мрежи: