Спектакуларен гол од својата половина

Спортинг Кристал на гостувањето кај Хуан Аурих славеше со резултат 4:3Најубавиот погодок од сите седум голови го постигна фудбалерот од победничкиот табор, Карлос Лобатон, кој ја затресе противничката мрежа од над 60 метри.
Повеќе на sport365.mkНајубавиот погодок од сите седум голови го постигна фудбалерот од победничкиот табор, Карлос Лобатон, кој ја затресе противничката мрежа од над 60

Пронајдете не на следниве мрежи: