СпортКлуб: ТВ Алфа ги откупи правата за ЛШ

Порталот „sportclub.mk“ пренесува дека според нивни сознанија ТВ Алфа ги откупила правата за наредните две сезони од Лигата на Шампионите.Ракометната Лига на Шампиони најверојатно ќе се пренесува на ТВ Алфа, и тоа во висока резолуција (HD), а телевизијата наводно има обврска да емитува директни преноси од натпреварите на Вардар ПРО и Металург (доколку се квалификува), ЖРК Вардар (доколку се квалификува) и додатно ќе има шанса да се пренесува мечот на неделата.
Изворот пренесува дека ТВ Алфа ги откупила правата за наредните две сезони, истите чинат 140 000 евра. Неофицијално, продукциска реализација ќе врши продукциската куќа „Томато“.
Извор: sportclub.mkРакометната Лига на Шампиони најверојатно ќе се пренесува на ТВ Алфа, и тоа во висока резолуција (HD), а телевизијата

Пронајдете не на следниве мрежи: