Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ и оваа вечер остана неосвоива тврдина за европските гиганти

Германскиот Хамбург не успеа да го совлада нашиот Вардар во мечот кој заврши пред малку. Вардарци повторно покажаа дека се непобедливи на домашен терен.Во отсуство на „Комити“, Вардар изигра 28:28 против бранителот на европската круна, германски Хамбург. Кај „црвено црните“ најдобар стрелец беше кој друг, ако не Тимур Дибиров, а Петар Ангелов блескаше со 15 одбрани.
Останува прашањето дали ако „Комити“ беа присутни во нашиот спортски храм, Вардарци можеби и ќе издвојуваат победа, која ќе ветуваше неизвесен реванш во Германија. Но и вака ние веруваме неизвесен меч во Германија и очекуваме пласман на „црвено црните“ во најдобрите 8 во Европа.Во отсуство на „Комити“, Вардар изигра 28:28 против бранителот на европската круна, германски Хамбург. Кај „црвено црните“

Пронајдете не на следниве мрежи: