Срамен потег на Дефур кон главниот судија

Белгискиот репрезентативец се посрамоти.Стивен Дефур по неколку години во Португалија, се врати во Белгија каде сега настапува за тимот на Андерлехт и беше дел од разочарувачкиот натпревар на неговиот тим викендов кој заврши со резултат 2:2 на гостувањето кај Лирс.
Повеќе на: SPORT365.mkСтивен Дефур по неколку години во Португалија, се врати во Белгија каде сега настапува за тимот на Андерлехт и беше дел од разочарувачкиот на

Пронајдете не на следниве мрежи: