СРАМНА ИЗЈАВА: „Му го забив ножот, но не сум убиец“

Kонечно е познат идентитетот на убиецот на навивачот на Црвена Звезда, Марко Ивковиќ. Станува збор за Кадри Акташ (53), кој денес беше фатен во обид за бегство.„Несвесно го зедов ножот со мене. Тие провоцираа, а ние одговоривме со камења и метални шипки. Во меѓувреме добив жесток удар во носот и доживеав голем шок. Во тој момент замавнав со ножот за да го оттурнам (загинатиот навивач Марко Ивковиќ) од мене бидејќи не можев да мрднам од шокот. Тој беше повисок од мене, со сина коса. Признавам дека го забив ножот во неговите гради, но ги отфрлам обвиненијата“, била изјавата на Акташ за турската полиција.
Останува да видиме каква пресуда ќе добие.„Несвесно го зедов ножот со мене. Тие провоцираа, а ние одговоривме со камења и метални шипки. Во меѓувреме добив жесток удар во носот и дожи

Пронајдете не на следниве мрежи: