Ставен крај на процесот долг 15 години- ова е пресудата за Цеца

Апелациониот суд донесе одлука и ја потврди одлуката на Вишиот суд во Белград кој во јануари минатата година ја одби тужбата против пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, во кој бизнисменот Бијелин Војислав Ѓурковиќ тврди дека таа му должи 227.000 германски марки.Бизнисменот тврдел пред судството дека во 1997 година на покојниот Жељко Ражнатовиќ и на неговата сопруга им позајмил тогашни 227.000 германски марки, односно 116.000 евра.
Апелациониот суд ја одби тужбата, потврдено е од судот., пишуваат српските медиуми.
Спорот околи наводниот долг, за кој судот утврдил дека не постоел, траел со години.
-Веќе со години го трпам неговото малтретирање. Јас сум јавна личност, а он преку мене добива медиумски простор. Јавно кажа многу лажни факти и невистини за мене. Ова е исцрпувачки и понижувачки, не можам да го вратам тоа што не сум го земала – рекла Цеца во декември 2015 година кога била сослушувана на судење поради тужбата која ја поднел Ѓурковиќ.Бизнисменот тврдел пред судството дека во 1997 година на покојниот Жељко Ражнатовиќ и на неговата сопруга им позајмил тогашни 227.000 германски мар

Пронајдете не на следниве мрежи: