Стериџ „дециден“: Оваа сезона ќе се бориме за титулата

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стериџ е сигурен дека неговиот тим во новата сезона ќе се бори за врвот во Премиер Лигата, тој оди дотаму што дури вели дека Ливерпул би можел да се бори за титулата во ова првенство.
Стериџ во јануари дојде во Ливерпул од екипата на Челзи, за Ливерпул за кратко време постигна 11 погодоци на 16 натпревари.
„Со филозофијата која нашиот тренер ја има, сметам дека ќе се бориме за трофеи. Мислам дека можеме да напредуваме. Мислам дека од моето доаѓање па наваму играме многу подобро во нападот, убаво е да се биде дел од оваа приказна“ вели Стериџ.Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стериџ е сигурен дека неговиот тим во новата сезона ќе се бори за врвот во Премиер Лигат

Пронајдете не на следниве мрежи: