Стерлинг уапсен поради тоа што ја малтретирал својата девојка?!

Младиот фудбалер на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Рахем Стерлинг, е уапсен поради тоа што наводно физички ја нападнал неговата девојка, Шана Ен Роуз.Роуз наводно дала изјава дека била физички загрозена, па така го пријавила Стерлинг во полиција.
„Дејли Меил“ пренесува дека 18-годишниот Стерлинг минатата ноќ ја поминал во полиција, но негирал за сите обвинувања од страна на неговата девојка. Роуз наводно дала изјава дека била физички загрозена, па така го пријавила Стерлинг во полиција.

Пронајдете не на следниве мрежи: