Што му се случи на навивачот на Панатинаикос што ја згреши трибината

Loading...

Навивачите на Олимпијакос му одржаа лекција на навивачот на Панатинаикос кој ја згреши трибината. Еден „навиач“, кој очигледно не знаеше што прави и каде се наоѓа, заскита на трибината меѓу Gate 7, облечен во дресот од омразениот Панатинаикос, и тоа за време на квалификацискиот натпревар помеѓу Грција и Гибралтар.
Кога навивачите од Gate 7 забележаа дечко облечен во дресот од Панатинаикос на нивната трибина, на нивниот стадион, домашните навивачи се нафрлија на поддржувачот на „зелените“. Почнаа брутално да го тепаат, изживувајќи се со него. Не го пуштаа да си оди ниту откако си ја доби „порцијата“, туку се нафрлаа на него. Некои се обидуваа да ја смират ситуацијата, сето тоа изгледаше доста конфузно и  хаотично.
Но за среќа се заврши без потешки последици.  Еден „навиач“, кој очигледно не знаеше што прави и каде се наоѓа, заскита на трибината меѓу Gate 7, облечен во дресот од омразени

loading...
Loading...