Што за вас зборува комбинацијата на хороскопскиот знак и подзнакот?

Loading...

Комбинацијата од знакот и подзнакот може да ги открие главните особини на вашата личност. Секој знак епод влијание на некој елемент: оган, земја, воздух и вода. Огнени знаци се: Овен, Лав и Стрелец. Земјени знаци се: Бик, Девица и Јарец. Водзушни се: Близнаци, Вага и Водолија. Додека, водени се: Рак, Шкорпија и Риби.
Земјен знак- огнен подзнак
Практични сте и полни со ентузијазам. Немате многу трпение, па често реагирате импулсивно. Уживате да бидете главни, па често сте во  центарот на вниманието.
Земјен знак-воздушен подзнак
Страствени сте и комуникативни. Иако, се „возбудувате“ пребрзо за некоја идеја, често немате трпение да ги завршите работите до крај.
Земјен знак-земјен подзнак
Одлична комбинација, иако знаете да бидете малку спори. Сепак, се што започнувате завршувате. Тврдоглави сте и упорни. Тешко отстапувате од ставовите и мислењата.
Земјен знак-воден подзнак
Многу сте практични и интуитивни. Вашата емотивност најмногу доаѓа до израз во односите со партнерот на кого може да му засметаат вашата љубомора и посесивност.
Воздушен знак-огнен подзнак
Одлична комбинација, воздухот го распалува оганот, па нема нешто што вие не може да направите и да постигнете, под услов добро да се организирате. Комуникативни сте и страствени.
Воздушен знак-воздушен подзнак
Комуникативни сте и секаде стигнувате. Поседувате дипломатска способност. Лесно се растргнувате на повеќе страни, па не знаете што сте започнале, а што сте завршиле.
Повеќе на tzm.mkСекој знак епод влијание на некој елемент: оган, земја, воздух и вода. Огнени знаци се: Овен, Лав и Стрелец. Земјени з

loading...
Loading...