Стоилов на раце го изнесе Мојсовски од теренот

Пример за фер-плеј и колегијалностВчерашниот натпревар помеѓу Вардар и Металург имаше лош крај за нашиот репрезентативец Наумче Мојсовски, кој незгодно стапна на паркетот при еден дуел со ракометарите на Вардар.
Мојсовски има скинат преден вкрстен лигамент и менискус на коленото и, за жал, го очекува пауза од најмалку шест месеци, што значи дека Македонија ќе биде без еден од своите најдобри ракометари на претстојното Европско првенство кое ќе се одржи во Данска, во јануари, следната година.
Пикерот на Вардар, Стојанче Стоилов, но и наш репрезентативец, уште еднаш покажа како се игра фер – плеј и што е колегијалност. Загрижен на раце го изнесе Мојсовски од паркетот, а веднаш по мечот изјави дека му посакува побрзо оздравување на својот колега.
Вчерашниот натпревар помеѓу Вардар и Металург имаше лош крај за нашиот репрезентативец Наумче Мојсовски, кој незгодно стапна на паркетот при еден д

Пронајдете не на следниве мрежи: