Стојковиќ: Вакво нешто во мое време да се случеше, цел „ЈУГ“ ќе беше уапсен!!!

Не стивнуваат реакциите по ноншалантското однесување на Партизан на мечот од Лигата на Шампионите против бугарски Лудогорец, каде Партизан по поразот на гостински терен од 2-1, и овој на домашен терен со 0-1, беше елиминиран од Лигата на Шампионите.По крајот од натпреварот со бугарски Лудогорец, каде белградски Партизан загуби со 0-1 и беше елиминиран од Лигата на Шампионите, еден од предводниците на познатата навивачка група „Гробари“, се симна долу на теренот, непречен од никого и му ја симна капитенската лента на Марко Шчеповиќ, па не стивнуваат реакциите во Србија по овој настан.
„На играчот капитенската лента може да му ја извади само некој од релевантните клубски структури, НО, не и вандали по натпреварот“ е ставот на некогашниот легендарен капитен на Партизан, Ненад Стојковиќ.
И тука не запира легендарниот капитен на Партизан, се присетува на неговиот период во седумдесетите и осумдесетите години и надополнува…
„Не почитуваа нас навивачите, се дружеа со нас, немаше група, предводник, не се мешаа во менаџирање, не користеа играчи за свои лични цели, да вакво нешто се случеше во мое време, ќе го уапсеа цел југ…“ вели Стојковиќ.
Фото: Блиц.рсПо крајот од натпреварот со бугарски Лудогорец, каде белградски Партизан загуби со 0-1 и беше елиминиран од Лигата на

Пронајдете не на следниве мрежи: