СТОП: ПСЖ влегува во игра за трансферот на Герет Бејл!!!

Францускиот тим Париз Сент Жермен, влегува со сериозни намери за ангажман на велшкиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Герет Бејл.ПСЖ го кочи трансферот на Герет Бејл во Реал Мадрид, францускиот тим има сериозни намери да во своите редови се засили со велшанецот па така влегува во игра за неговиот потпис, а финансиските детали никогаш не се проблем за овој тим.
Францускиот тим уште пред подолг период најавија дека би можеле да се засилат со Герет Бејл, но сето тоа остана само на изјава и еден вид ветување, немаше ништо од понуда и слично.
Сега, ПСЖ со сериозни намери влегува да го освои потписот на Герет Бејл, но мала пречка е тоа што велшанецот јавно изјави дека како прва опција ја смета токму екипата на Реал Мадрид.ПСЖ го кочи трансферот на Герет Бејл во Реал Мадрид, францускиот тим има сериозни намери да во своите редови се засили

Пронајдете не на следниве мрежи: