СТРАШНА сообраќајка одзема уште еден живот: Загина познат српски пејач…

Loading...

Душан Станиќ, српскиот пејач од групата „Завичај“ го загубил животот во страшна сообраќајна несреќа на стариот пат Нови Сад-Белград.Како што пишува српски Курир, возач на џип со англиски таблици, со кој управувал 51-годишниот Н.М. преминал на спротивната лента од коловозот и се судрил директно со автомобил марка југо, во кој бил пејачот.
За жал, 50-годишниот пејач починал на лице место.
Според досегашните податоци на медиумите, возачот на џипот бил под дејство на алкохол.
Како што пишува српски Курир, возач на џип со англиски таблици, со кој управувал 51-годишниот Н.М. преминал на спротивната лента од коловозот и се

loading...