Страста ги однела во смрт – Момче и девојка се бакнувале на балконот, а потоа…

Mомче и девојка на возраст од 19 и од 18 години загинаа во трагична несреќа, која вчера се случила во едно предградие на Лондон. Mомче и девојка на возраст од 19 и од 18 години загинаа во трагична несреќа, која вчера се случила во едно предградие на Лондон. Како што јавуваат британските медиуми, тие за време на една забава се бакнувале на балконот. Во еден момент, загубиле контрола и двајцата паднале од висина поголема од 10 метри. Починале на самото место. Британската полиција го истражува случајот, но смета дека станува збор за трагичен инцидент.
Станарите од зградата отспротива рекле дека младата двојка се бакнувала на балконот, а во еден момент девојката му рекла на момчето да се тргне од неа. По десетина минути соседите слушнале гласен тресок и помислиле дека се работи за пукање од пиштол. Меѓутоа, во прашање бил звук од телата на тинејџерите како удираат во бетонот.
Друг сосед тврди дека бил сведок и на самиот момент на паѓањето:
– Видов како ја подигнува и спушта во раце на балконот. Таа го прегрнуваше околу вратот, а тој стоеше пред неа и се бакнуваа. Тогаш се наведна кон девојката, а нозете му се кренаа. Девојката загуби рамнотежа и двајцата паднаа.
„Дејли меил“ објави дека станува збор за 19-годишната Русинка Анастасија Тутик и за 18-годишен Мексиканец со име Мигуел.Mомче и девојка на возраст од 19 и од 18 години загинаа во трагична несреќа, која вчера се случила во едно предградие на Лондон. Како што јавуваат

Пронајдете не на следниве мрежи: