СТРАВИЧНО СЛАБА: Обожавателите згрозени со нејзината нова фотографија!

Модната дизајнерка Стела Мекартни на својот Инстаграм профил објавила фотографија од еден од своите модели, кој позира во нејзината нова колекција а со тоа поттикнала лавина од негативни коментари на истата социјална мрежа но и во целокупната јавност.Моделот на фотографијата е толку слаб, што обожавателите на популарната дизајнерка биле потполно згрозени и поради тоа ја покренале кампањата „Престанете да ја следите Стела“.
Мекартни,неколку часа по објавувањето на фотографијата од преслабиот модел, ја заменила со друга фотографија од манекенката Малаика Фирт која го носела истото што и претходниот модел.

Но, згрозувањето на јавноста продолжило, а фотографијата од оваа приказна не е единствената причина. Имено, Стела Мекартни на париската модна недела изјавила дека „силните жени се непривлечни“.Моделот на фотографијата е толку слаб, што обожавателите на популарната дизајнерка биле потполно згрозени и поради тоа ја покренале кампањата &bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: