Суарез ја откри вистината за својот проблем со гризањето

Уригвајскиот фудбалер кој вчера дебитираше за Барселона во Ел Класико против Реал Мадрид по четири месеци суспензија поради гризање на противнички играч, признал дека е на трапија за да го контролира тој нагон.27-годишниот Луис Суарез на Мундијалот во Бразил во мечот против Италија го гризна Џорџо Киелини, поради што беше суспендирфан на четири месеци и таа казна му истече вчера. Суарез за британски  The Guardian признал дека имал проблем со воздржување на „нагонот за касање“.
„Тоа е како импулс, како реакција која не можете да ја контролирате. Верувам дека сега сум на вистинскиот пат, и имам потполна доверба во луѓето кои ми помагаат да го пребродам тој проблем“, рекол Суарез.
Уругвајскиот фудбалер пред Киелини минатата година го гризнал и српскиот интернационалец Бранислав Ивановиќ, за време на натпреварот помеѓу Чалзи и Ливерпул.27-годишниот Луис Суарез на Мундијалот во Бразил во мечот против Италија го гризна Џорџо Киелини, поради што беше суспендирфан на четири месеци и т

Пронајдете не на следниве мрежи: