Суарез: Ме лажевте, сега оставете ме да си заминам…

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, во јавноста изјави дека е премногу разочаран од раководството на тимот, по што сака да го напушти.Уругвајскиот интернационалец се огласи во јавноста па така побара да му се оствари желбата да игра во Лигата на Шампионите.
Луис Суарез е дециден, сака да игра во Лигата на Шампионите, и тоа го сака по секоја цена. Разочаран е од управата на тимот која му ветила дека Ливерпул со сите сили ќе се избори за пласман во елитното натпреварување, но тоа не се оствари.
За уругваецот веќе интерес пријавија екипите на Реал Мадрид и Арсенал, кои вложуваат огромни напори за негов ангажман.
„Минатата година имав прилика да се преселам во голем европски клуб, но останав со ветување дека доколку тимот не избори пласман во Лигата на Шампионите, тогаш да имам дозвола да си заминам“ вели Суарез.
Се шпекулира дека наводно тој голем клуб е всушност екипата на Јувентус.Уругвајскиот интернационалец се огласи во јавноста па така побара да му се оствари желбата да игра во Лигата на Шампио

Пронајдете не на следниве мрежи: