СУАРЕЗ ПРОДОЛЖУВА ДА ГРИЗЕ: Еве какви шеги започнаа на негова сметка…

Луис Суарез репрезентативецот на Уругвај повторно гризеше, сега настрада дефанзивецот на Италија Џорџо Кјелини.Според првите проценки на Суарез му се заканува драстична казна која може да изнесува и две години суспензија.
Откако Бранислав Ивановиќ настрада во пресметката против Ливерпул во рамките на Премиер лигата, во иста ситуација се најде и Џорџо Кјелини на синоќешниот меч помеѓу Уругвај и Италија.
Едноставно, Луис Суарез не престанува да гризе.
Според првите проценки на Суарез му се заканува драстична казна која може да изнесува и две години суспензија.
Откако Бранислав Ивановиќ на

Пронајдете не на следниве мрежи: