Суарез во улога на Супергрицко, го чека двегодишна суспензија

На натпреварот Уругвај-Италија кој заврши со победа на Уругвајците, Суарез во гризна Италијанецот Џорџо Кјелини за рамото.Кјелини се обиде да му врати со лакт, но потоа само залудно го покажа вцрвенетото место на загризот, бидејќи мексиканскиот судија Родригез ја игнорираше целата ситуација.
Сепак Суарез би можел да добие казна од 24 натпревари неиграње или двегодишна суспензија, според правилата на ФИФА.Кјелини се обиде да му врати со лакт, но потоа само залудно го покажа вцрвенетото место на загризот, бидејќи мексиканскиот судија Родригез ја

Пронајдете не на следниве мрежи: