Суарез за 46 милиони евра во Баерн Минхен

Италијанска „Ла Штампа“ пренесува дека екипата на Баерн од Минхен е подготвена да издвои дури 46 милиони евра за ангажман на фудбалерот на Ливерпул, одличниот напаѓач Луис Суарез.
Истиот извор пренесува дека интерес за напаѓачот на Ливерпул пријави и Јувентус, и проценува дека во текот на наредниот преоден трансфер период би можела да се води вистинска „војна“ меѓу овие два клуба за потписот на Луис Суарез.
Од друга страна, Суарез веќе неколку пати во јавноста истакна дека не размислува околу заминување од Ливерпул и дека би сакал што е можно подолго да остане во овој англиски премиерлигаш.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Италијанска „Ла Штампа“ пренесува дека екипата на Баерн од Минхен е подготвена да издвои дури 46 милиони е

Пронајдете не на следниве мрежи: