Судар помеѓу два воза. МРТВИ ТЕЛА на сите страни!

Бројот на патници кои го загубиле животот во сударот помеѓу два воза на југот од Италија, постојано се зголемува, а во моментов брои 11.-Ситуацијата е драматична. За среќа, спасувачките екипи добро ја завршуваат работата, објаснил заменикот управител, Пауло Антонио Нунцијанте.
До несреќата дошло кога два воза се судриле на пругата помеѓу градовите Руво ди Пула и Корато, во близина на Јадранското Море.-Ситуацијата е драматична. За среќа, спасувачките екипи добро ја завршуваат работата, објаснил заменикот управител, Пауло Антонио Нунцијанте.

Пронајдете не на следниве мрежи: