Шумахер оди на уште една последна операција, после која лекарите ќе кренат раце?

Loading...

Иако неговото семејство молчи, инсајдерските информации цело време излегуваат, Шведскиот весник Експресен сепак успеал нешто да дознае. Тие тврдат дека лекарите ќе пробаат уште една, последна операција.Седумкратниот светски шампион и според многумина најдобриот Формула 1 возач на сите времиња, 48 годишниот Михаел Шумахер веќе 4 години е во кома, откако доживеа трагичен пад на скијање во француски Мерибел во 2013 година.
Лекарите тогаш потврдија дека доколку Шумахер не носел кацига, скоро сигурно ќе починел на лице место. Падот бил толку тежок при што се здобил со тешки повреди на главата, поради кои се до ден денес се уште не се разбудил. Скијал со својот син
Неговото семејство ја вложи скоро целиот заштеден имот за лечење, неговиот дом во Швајцарија го посетија голем број на најдобри светски специјалисти, но никаква терапија не предизвика будење од комата.
Иако неговото семејство молчи, инсајдерските информации цело време излегуваат, Шведскиот весник Експресен сепак успеал нешто да дознае. Тие тврдат дека лекарите ќе пробаат уште една операција, после што ќе кренат раце од понатамошно лечење ако ова не вроди со плод.
Шумахер би требало наскоро да се пресели во Далас, каде за него ќе се грижи еден од најценетите невролози, доктор Џулијан Микс.
-Имам многу искуство со такви пациенти. Се сомневам дека некој во Европа лечел такви пациенти повеќе од мене, вели Микс за германскиот весник Браво.
 Седумкратниот светски шампион и според многумина најдобриот Формула 1 возач на сите времиња, 48 годишниот Михаел Шумахер веќе 4 години е во кома, о

loading...