Суспендиран македонскиот ракометар Станиќ

Дисциплинската комисија на македонскиот ракометен вицешампион Металург, го суспендираше српскиот голман Дарко Станиќ по инцидентот со одбивањето да влезе во игра на натпреварот од Лигата на шампионите против Динамо (Минск).„Одлуката за суспензија е донесена по пријава на Претседателот на УО на РК Металург, Ристо Чокрев (во име на клубот) и помошникот тренер на РК Металург, Александар Петровски, за сторен дисциплински прекршок на меѓународниот натпревар против екипата на Динамо Минск. Изречена е автоматска суспензија на ракометарот Дарко Станиќ, што ќе трае до завршувањето на дисциплинската постапка и изрекувањето на конечната казна. Суспензијата е изречена согласно членот 41 од дисциплинскиот правилник на РК Металург” , се вели во официјално соопштение од РК Металург.„Одлуката за суспензија е донесена по пријава на Претседателот на УО на РК Металург, Ристо Чокрев (во име на клубот) и помошникот тренер на Р

Пронајдете не на следниве мрежи: