Таа има 240 килограми, но и понатаму јаде чипс секој ден и одбива да се движи

Loading...

43-годишната Марла МекКентс од Нешвил, Тенеси во САД, се појави во една емисија, каде ја раскажа својата приказна.Таа минатата година имала 360 килограми, а во меѓувреме ослабнала на 240 килограми.
Тврди дека јадела на емотивна база, бидејќи е жртва на семејно насилство. Била киднапирана од страна на поранешното момче, и тој ја држел во заложништво. Со години живеела во страв дека тој ќе се врати по неа и ќе ја убие.
Така, подлегнала на емотивно бегство од проблемите, и одбивала да го напушти домот од страв дека тој ќе ја најде. Наскоро почнала да биде зависна од брза храна, и додека се свестила, штетата на нејзиното здравје била речиси непоправлива.
Заради стекнатата тежина таа не може да стане од кревет и целосно зависи од нејзините 3 ќерки.
За доброто на ќерките, решила да преживее. Отишла од Нешвил во Хјустон за да разговара со лекар, но за патувањето добила тромб во ногата што патувал до белите дробови и таа се борела за живот. За среќа, наспроти шансите, преживеала и се вратила на борбата.
Но, се уште не можам да станам од креветот и да одам, бидејќи тоа е стресно за мене. Фрустрирана сум и се надевам дека ова наскоро ќе се промени, вели Марла.
Еве ја нејзината приказна:
Таа минатата година имала 360 килограми, а во меѓувреме ослабнала на 240 килограми.
Тврди дека јадела на емотивна база, бидејќи е жртва на

loading...