Таа има 46 години, три деца и освојува со својот изглед

Loading...

Стефани Сејмур, американска манекенка и актерка, која соработуала со најзначајните модни  магазини и модни куќи, го победила времето. Лесно може да помислите дека бројот 46 во нејзиниот случај е грешка.Оваа жена почнала да се занимава со  мода на 16 години, во 80-те и 90-те била на насловната страна на „Sports Illustrated Swimsuit Issue”, „Vogue” и  „Playboy”.
Соработувала и со, тогаш не така познатата модна куќа на  Викторија сикрет. Пред 16 години ја напишала книгата „Stephanie Seymour's Beauty Secrets for Dummies”. Во 2000 година  влегла во листата 100 најсексапилни жени во светот.

Со Клаудија Шифер беше ѕвезда на кампањата „ Salvatore Ferragamo” за 2007/08.  Стефани во 1995 година се омажила за милијардерот Питер Брент, а по 14  години се развеле, но во 2010 одлучиле да се смират. Имаат 3 деца, со кои Стефани во 2006 година се појави во кампањата „Gap”.Оваа жена почнала да се занимава со  мода на 16 години, во 80-те и 90-те била на насловната страна на „Sports Illustrated Swimsuit Issue

loading...
Loading...