Ознака: Анкета

Вести

Центарци до Жерновски: „Го погазувате сопствениот збор“

Советниците од СДСМ во Центар и првиот човек на општината Андреј Жерновски, кои беа жестоки критичари на изградбата на спомен-обележја, сега тргнуваат по стапките на ВМРО-ДПМНЕ- носат одлука за изградба […]