Ознака: боки13

Вести

Боки 13 и Кичеец добија нови 30 дена притвор во Шутка

Прво и второсомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески Кичеец, добија ново продолжување од 30 дена на притворот. Одлуката ја донесе Кривичниот совет во Основниот кривичен […]

Избор на уредникот

САШО ОРДАНОВСКИ: Азманов не знае дека неговиот разговор со Боки 13-ка го следевме на спикерфон цела редакција на 1 ТВ!!!

– Азманов не знае дека разговорот со Боки 13-ка на кој тврди дека му било побарано мито од 50 000е, се водеше на спикерфон пред цела редакција на 1 ТВ […]