Ознака: виктор орбан

Балкан

Орбан: Успешната одбрана на бугарската граница е во заеднички интерес за сите нас

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека иднината на ЕУ ќе биде одлучена на границата на Бугарија со Турција, а не во Брисел, и ја повика Унијата да обезбеди повеќе […]