Ознака: Вучиќ

Балкан

Ова е човекот кој сакаше да го убие претседателот на Србија (ФОТО)

Едно лице осомничено дека преку социјалните мрежи му се заканувало на српскиот претседател Александар Вучиќ со убиство е уапсено во Пирот. Заканите кон претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги испрати […]

Издвојуваме

Димче Арсовски го брани Вучиќ! Немате појма каков победник е тоа…

Димче Арсовски го брани Вучиќ! Немате појма каков победник е тоа… Инаку бројни се реакциите во балканските медиуми изминатите два дена, по појавувањето на фотографијата на која се гледа како […]

Балкан

Вучиќ остро го нападна Пендаровски

Вучиќ остро го нападна Пендаровски Александар Вучиќ претседателот на Србија денеска остро го нападна македонскиот претседател Стево Пендаровски со изјава дека „им се додворува на Германците“ и дека се противи […]

Балкан

Изборите во Србија на 21 јуни, ќе биде ли и во Македонија слично?

Изборите во Србија на 21 јуни, ќе биде ли и во Македонија слично? Александар Вучиќ, Претседателот на Србија изјави дека парламентарните избори во Србија ќе се одржат на 21 јуни. Одлуката […]

Балкан

Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ

Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ! „Имаме пари за економијата, но има уште нешто. Размислуваме на секој полнолетен граѓанин на Србија да му доделиме […]