Ознака: глисер

Занимливости

Глисер на дување е новиот летен хит што ќе направи да се чувствувате како милионери

Летото е веќе тука, па сигурно веќе го планирате вашето викенд бегство со најдобрите пријатели и семејството! Но, ако сакате вистински да се релаксирате, може да биде навистина скапо. За […]

Вести

Откриени 30 килограми марихуана во глисер кај Калишта

Полицијата од Струга и Граничната полиција за надзор на Охридското Езеро вчера кај струшкото село Калишта откри и заплени речиси 30 килограми опојна дрога „марихуана“.Дрогата била откриена во моторен чамец […]