Ознака: годишно обраќање

Вести

Годишно обраќање на Пендаровски во Собранието

Претседателот Стево Пендаровски денеска напладне ќе се обрати пред пратениците на Собранието на Република Македонија. Ова ќе биде второ годишно обраќање на Пендаровски во законодавниот дом откако е избран на […]

Македонија

Иванов: На 30-ти септември со негласање, тивкото мнозинство донесе гласна одлука

„Кога сте подготвени едно прашање да решите по секоја цена, тогаш цената е највисока. Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, бидејќи […]

Вести Македонија

Годишно обраќање на претседателот Иванов во Собранието

Претседателот на Р. Македонија, Ѓорге Иванов денес во 12 часот ќе одржи годишно обраќање во Собранието на Р.Mакедонија. Секоја година, традиционално, претседателот на државата има годишно обраќање пред пратениците.

Вести

Претседателот Иванов утре ќе го одржи своето годишно обраќање

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов утре ќе го одржи своето годишно обраќање, соопшти неговиот кабинет.Годишното обраќање наместо во Собранието на Република Македонија, ќе биде од кабинетот на Иванов, бидејќи […]