Ознака: Дебар

Вести

За една недела во Струга 30 нови случаи со ковид-19, во Охрид 21 и во Дебар 8

Струга е градот со најмногу нови случаи во последните седум дена во охридско-струшкиот регион, покажува неделниот извештај што го објавува Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) Охрид. Оваа здравствена установа е […]

Вести

Ковид-19 се врати во Дебар: Нови 6 заразени, вкупно активни се 50

Се зголемува бројот на заразени од ковид-19 во Дебар, чија вкупна бројка, со последните нови шест случаи, се зголеми на 102 лица. Од вкупната бројка, оздравени се 48, четворица починаа, […]

Вести

Во Дебар се врати коронавирусот, во Кичево првпат тројца новозаразени

За првпат од појавата на коронавирусот во земјава, во еден ден во Кичево се регистрирани тројца новозаразени граѓани. Во Дебар пак, се врати коронавирусот и за само едно деноноќие има […]

Вести

ДОБРИ ВЕСТИ ОД ДЕБАР: Веќе седум дена нема новодијагностицирани со коронавирус, излекувани се 45 лица

Во Дебар веќе седми ден нема новодијагностицирани со „Ковид-19“ а само уште двајца, од претходно заразените се на домашно лекување. -До сега извршени се повеќе од 250 тестирања,при што позитивни […]

Вести

Во Дебар расте бројот на оздравени, новозарзени нема веќе 12 дена

И во изминатото дванаесетто по ред деноноќие, во Дебар нема новодијагностицирани со Ковид-29,со што бројката останува на 49. Во исто време расте бројот на оздравени лица кои беа на домашно […]

Вести

Во Дебар деветти ден без новозаразени од коронавирусот

Според денешните официјални податоци на Министертвото за здравство во Дебар и во последното деноноќие нема новозаразени со „Ковид-19“ . Тоа значи дека новодијагностицирани во Дебар и Центар Жупа нема во […]

Вести

Заболени 136 лица од коронавирус, најголем број од Скопје и Дебар – починати се две лица

По речиси еден месец од првиот случај на заразен со КОВИД-19 во земјава (потврден на 26 февруари и веќе излекуван), бројот на инфицирани со агресивниот вирус вчера достигна 136, а […]

Вести

Заболената од Дебар е во критична состојба, вкупната бројка на заразени се искачи на 70

Заболената од Дебар е во критична состојба, вкупната бројка на заразени се искачи на 70. Жената од Дебар која е меѓу првите забоолени се наоѓа во критична состојба на инфективната […]