Ознака: директор

Вести

Стојанче нема веќе да крши ќерамиди, сега бил функционер

Стојанче нема веќе да крши ќерамиди, сега бил функционер Еве вака објасни самиот тој во пост на Фејсбук и Твитер. Наравоучение: Глупирањето може да ве направи директор… Заврши времето кога […]

Вести

Владата го предложи Јани Макрадули за нов директор на Пошта

Во однос на кадровските решенија, Владата на Република Северна Македонијa на денешната седница заклучи да му препорача на Надзорниот одбор на Акционерско друштво за поштенски сообраќај „Пошта на Северна Македонија“ […]

Вести

Ејуп Рустеми, ќе биде нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта

Ејуп Рустеми, досегашниот директор на АД „Пошти на Северна Македонија“, во иднина ќе биде директор на јавното претпријатие за државни патишта. Ова го потврди и премиерот Зоран Заев во изјава […]

Вести

Директорот на „Мој термин“ позитивен на коронавирусот

Директорот на Управата за електронско здравство – Мој термин, Рефик Мустафа кој потпаѓа под министерството за здравство е позитивен на Ковид 19, а пет негови контакти со кои заедно работи […]

Вести

Директорот на скопски УП е разрешен, во Струга полицијата му нашла кокаин

Директорот на ЈП Улици и патишта – Скопје, Сенад Смаиловиќ денеска е разрешен од функцијата. За разрешувањето објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. – Почитувани, дозволете ме да ја известам […]

Црна хроника

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна Се разбира интересно би било МВР да ја извести јавноста за кој функционер се работи. […]

Македонија

Илбер Села директор на Агенцијата за употреба на јазиците

  Како што соопшти владината прес-служба професорот Илбер Села е именуван за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците. Конкурсот за избор за директор на Агенцијата […]

Црна хроника

Почина Живко Радевски

Во средата, на 75-годишна возраст почина Живко Радевски, поранешен директор на ИМБ Битолa.Радевски беше менаџер на битолската млекарница се до нејзиното продавање, а потоа отвори приватна компанија „Ж.Радевски“ која ги […]