Ознака: европски вицешампион

Останати спортови

ШК „Алкалоид“ е новиот европски вицешампион!

Во последното коло на Европскиот Клупски Куп ШК „Алкалоид“ за противник ја имаше романската екипа Csm Baia Mare. За екипата на „Алкалоид“ победи остварија Јаковенко Дмитри на петтата и Јуриј […]