Ознака: Живко Мукаетов

Останати спортови

ШК Алкалоид ја прослави титулата европски првак

Нa пригодна свеченост синоќа во Скопје, новиот европски шаховски првак, тимот на Алкалоид го прослави најголемиот успех во своето постоење, освојување на трофејот на Европскиот клупски куп, кој минатата недела […]

Издвојуваме

Живко Мукаетов одликуван во Витез на Данското Знаме од Кралицата Маргарете II

Со указ на Нејзиното Височество, данската Кралица Маргарете II, Живко Мукаетов, генерален конзул на Кралството Данска во Македонија, доби високо одликување: Витез на данското знаме.Престижниот орден кој Мукаетов го доби […]

Ракомет

Обраќање на Живко Мукаетов, Претседател на Ракометната Федерација на Македонија

Претседателот на Ракометната Федерација на Македонија се обрати до љубителите на ракометот.Го пренесуваме обраќањето во целост: „Драги репрезентативци, ракометни работници, почитувани претставници на медиумите и љубители на ракометот, Нашите ракометни […]