Ознака: „Задруга 3“

Сцена

По веридбата со Марко, Луна слушна со Анабела: „Ми беше тешко, заплакав“.

Пред неколку дена Марко Миљковиќ ја запроси Луна Џогани, а на прославата што се одржа по тој повод присуствуваа и најблиските луѓе.  Она што најмногу ја заинтригираше јавноста беше врската помеѓу […]

Сцена

Луна Џогани ја прекинува својата пејачка кариера заради факултетот: „Таа се гледа себеси како жена која има нормална работа“

Луна Џогани е честопати мета на осуда затоа што не го завршила факултето и ја нарекуваат наобразована. Џогани реши да се одмори од својата кариера со пеењето некое време, сè […]

Сцена

Силиконските гради во преден план: Луна објави фотографија во бикини

Победничката на “Задруга 2” ужива појкрај базент. Луна Џогани го искористи топлото време да ужива покрај базент. Победничката се облече во секси бикини, легна на лежалка и ги израдува нејзините […]

Сцена

Луна и Марко отпатуваа од Белград: Сега тие уживаат на атрактивна локација

Луна Џогани и Марко Миљковиќ неколку дена по завршувањето на реалното шоу „Задруга 3“ отпатуваа од Белград.  Имено, двајцата престојуваат во селото Рибери, недалеку од Брус, родното место на Марко, […]

Сцена

Победничката на „Задруга 3“ го смени личниот опис: Ива Гргуриќ повеќе не личи на себе!

Веднаш штом заврши реално шоу и Ива повлекла извесна сума од  парите од наградата што ја освоила, отишла во позната поликлиника, каде претрпела целосен ремонт на лицето. – Ива беше […]

Сцена

Победник во реалното по шоу “Задруга 3” е Ива Гргуриќ!

  Ива Гргуриќ, атрактивната хрватка победи во последната, трета сезона на реалното шоу „Задруга“ кое по десет месеци му дојде крајот. Во финишот, Ива доби над 40 проценти од поддршката […]

Сцена

Паднаа тешки зборови: Нова жестока кавга меѓу Анабела и Луна – „Манипулаторке една, предавничке“

Откако во реалното шоу „Задруга 3“, Анабела истакна дека има трауми од луѓе во алкохолизирана состојба, повторно дојде до жестока кавга меѓу Луна и Анабела. „Предавничке. Очекуваше луѓето да те […]